
PetXL stjeler Norges råeste dyrebutikk: Tropehagen forsvarer sitt varemerke
I det siste har PetXL markedsført seg som “Norges råeste dyrebutikk,” til tross for at dette varemerket er etablert av og tilhører Tropehagen. Tropehagen, som har brukt dette slagordet i flere år enn PetXL har eksistert, har allerede fått varemerket “Norges råeste dyrebutikk” beskyttet gjennom Patentstyret. Denne beskyttelsen gir Tropehagen enerett til å bruke varemerket frem til 2032.
Det er kjent at PetXL er fullt klar over Tropehagens eierskap til varemerket. Ved å fortsette å bruke slagordet uten tillatelse, utfordrer PetXL ikke bare Tropehagen, men også prinsippene for rettferdig konkurranse og beskyttelse av intellektuelle rettigheter.
Tropehagen har lang erfaring innen dyrebutikkbransjen og har bygget opp sitt varemerke med fokus på kvalitet, ekspertise og kundetilfredshet. Det er viktig å støtte virksomheter som respekterer immaterielle rettigheter og som legger stor vekt på å opprettholde et rettferdig marked.
Med varemerket “Norges råeste dyrebutikk” fortsetter Tropehagen å tilby sine kunder en eksepsjonell handleopplevelse, som reflekterer deres dype kunnskap og lange erfaring i bransjen.
-
Furmaster smådyr
-
Flokekutter 6 blad smådyr
-
Klotang-neglesaks til smådyr 8cm
-
Fruktspyd
-
Hirsekolbe plastklype 2stk
-
Mineralsten banan 50gr
-
Saltstein med holder 54g 2stk
-
Mineral salt lick 100% himalaya salt 60 g
-
Frøstang Prestige Til Kanin Og Chinchilla Med Skogsfrukt 110g
-
Frøstang Prestige Til Kanin Og Chinchilla Med Urter 110g
-
Frøstang Prestige Til Marsvin Og Chinchilla Med Citrusfrukter
-
Frøstang prestige til hamster og rotte med ris og grønnsaker
-
Frøstang prestige til hamster og ekorn med eksotisk frukt
-
Frøstang 2pk Prestige hamster og ørkenrotte, med honning 110g
-
Frøstang Xl Prestige Til Kanin Og Chinchilla
-
Trixie Playground Birger Lekeplass til smådyr